Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf

[ACİL]tahta en iyi nereden görünür[ACİL]

iyi günler geometri yıllık ödevim için gerekli olan bu soruyu sormadığım kişi kalmadı. çok acil.daha iyi görmeniz için bir link daha ekliyorum.nasıl yaptığınızı da açıklarsanız. teşekkürler.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    bence tahtanın iki kenarını öğrencinin oturduğu sırada bir nokta gibi olduğunu varsayıp bu noktaya birleştirmelisiniz. sonucunda elde ettiğiniz üçgene göre de yorumunuzu yaparsınız.
    şimdi bu mantıkla orta önde oturan öğrencinin görüş açısı en geniş oluyor ama belki orada da insanın görüş açısının dışına çıkılıyordur atıyorum insan 120º lik bi açıya odaklanabiliyodur da ortadaki sıra için bu ölçü 150º çıkıyordur o yüzden görüş sıkıntısı oluşuyordur, orasını bilemem araştırma yapmak lazım.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    aslında düşününce şöyle bişey de yapılabilir.

öğrencilerin herbiri noktasal birer ışık kaynağı olsun. tahta üzerinde ışık akısı en yüksek olan en iyi görüşe sahiptir. bunu da uzaklık ve tahtanın yerleşim açısına göre hesaplayabilirsiniz.

sonuçta buradan bizden bilimsel olarak çok doğru bir sonuca varmamızı beklemeyeceklerdir , daha çok fikir yürütmemizi sorgulayan bir ödeve benziyor. (aksi halde soru da daha teknik sorulurdu) biz de kendimizce mantıklı bir fikir yürütsek v buna bağlı inceleme yapsak yeterlidir diye düşünüyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf

Utandım

Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    aslında düşününce şöyle bişey de yapılabilir.

öğrencilerin herbiri noktasal birer ışık kaynağı olsun. tahta üzerinde ışık akısı en yüksek olan en iyi görüşe sahiptir. bunu da uzaklık ve tahtanın yerleşim açısına göre hesaplayabilirsiniz.

sonuçta buradan bizden bilimsel olarak çok doğru bir sonuca varmamızı beklemeyeceklerdir , daha çok fikir yürütmemizi sorgulayan bir ödeve benziyor. (aksi halde soru da daha teknik sorulurdu) biz de kendimizce mantıklı bir fikir yürütsek v buna bağlı inceleme yapsak yeterlidir diye düşünüyorum.
    ışık açısı derken tam olarak neyden bahsettiniz acaba? ben de sizin gibi düşünüyorum ama matematiksel bir yöntem diyor. o yüzden kafam karışıyor

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!