Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni

Matematik Materyal Örnekleri

Bu konuda çok fazla arkadaş talepte bulunduğu için internettki matematik materyalleri bulunan siteleri sizinle paylaşıyorum.

* MEB tarafından öğretmenlere hazırlatılmış etkileşimli Matematik materyal arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

* MEB ve Tübitakın düzenlediği "Bu Benim Eserim" adlı proje yarışmasına şimdiye kadar gelmiş binlerce proje arasından faydalanacaklarınız çıkacaktır. Buradaki sayfaya girdikten sonra uygun bir arama yaparak binlerce materyal ve proje arasından yararlanabilirsiniz.

* Yine MEBin hazırlatmış olduğu matematik materyallerine www.egitim.gov.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Oldukça profesyonel ve fazla sayıda interaktif öğrenme nesnesi bulunmaktadır. Bu linkte bir örneği görebilirsiniz. Bu siteye bir öğrenci T.C. kimlik nosu ile girebilir ve öğrenme nesnelerini görebilirsiniz.

* EBA üzerinde etkileşim matematik araçları
    Ortaöğretim Matematik Sözlüğü için tıklayınız.
    Lise matematik demostrasyonları için tıklayınız.
    5 ve 6. sınıf etkileşimli matematik sözlüğü için tıklayınız.

* Geogebra yazılımı ile hazırlanmış binlerce etkileşimli öğrenme nesnesine buradan ulaşabilirsiniz.

* Geogebra ile hazırlanmış mükemmel bir arşive buradan ulaşabilirsiniz (çalışmayanlar olursa buradan).

* Yılların eskitemediği içinde binlerce matematik ve geometri ispat ve öğrenme nesneleri bulunan site www.cut-the-knot.org

* Microsoft tarafından 100 online eğitim materyali sitesinin yer aldığı arşive buradan ulaşabilirsiniz.

* 69 dilde matematik ders içerik ve nesneleri bulunan harika bir site. Buradan ulaşabilirsiniz

* Mathies sitesinde matematik öğrenme nesnelerine buradan ulaşabilirsiniz.

* Cutoutfoldup.com sitesinin hazırlamış olduğu kağıtla yapılabilecek matematik ve geometri materyalleri

* UtahState Üniversitesinin hazırlamış olduğu yüzlerce Matematik manipulatifleri için tıklayınız ( 2015 yılından itibaren internet tarayıcıları java uygulamaları güvensiz bulup çalıştırmıyorlar. Bu sorunu araştırıp aşabilirsiniz)

* Matematik ile ilgili etkileşimli öğrenme nesnesi, web siteleri, pc program ve cep telefonu uygulamalarının tanıtımlarını yapıldı bir kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.

* Annenberg Learner oluşumdaki matematik materyalleri için tıklayınız, geometri materyalleri için tıklayınız (ayrıca buraya da bakınız).

* The Math Learning Center (MLC) organizasyonu tarafından hazırlanmış etkileşimli öğrenme nesneleri için tıklayınız.

* "The National Council of Teachers of Mathematics" organizasyonu tarafından hazırlanmış binlerce inetraktif öğreneme nesnesine buradan ulaşabilirsiniz

* Plymouth Üniversitesi Matematik Geliştirme Programı Ders materyallari. Bu materyaller ingilizcedir. Ücretli ve bir çok ücretsiz olanları mevcuttur. Buradan ulaşabilirsiniz

* Matematik sınıfları için ders araçları örnekleri. Buradan ulaşabilirsiniz.

* IXL.com daki binlerce interaktif ders müfredatı. Buradan ulaşabilirsiniz.

* Pinterestteki matematik aktiviteleri. Buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakınız.

* Flickr'deki matematik materyalleri. Buradan ulaşabilirsiniz.

* Tumblr'daki MathArt örnekleri için buraya bakınız.

* Matematik ve geometri kavramları üzerine demostrasyonların bulunduğu mükemmel site (Mathigon.org).

* Matematik etkinliklerinin yer aldığı Education.com .

* Matematik yaşam içindeki örneklerini belgesel tadında anlatan TED Ed videoları "Math in Real Life"

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Teşekkür ederim emeğiinize

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!