Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

Okuyarak Matematik

İki yıl önce Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Web tabanlı proje yarışmasına katıldım. Proje içeriği; amatör olarak MEB Vitamin veya TTNet Vitamin tarzında, ders konularının internet üzerinde anlatımını içeren bir web sitesi hazırlamaktı. Kendinize bir ünite seçip o üniteyi animasyon ve diğer öğelerle anlatmaya çalışıyorsunuz. Ben de Asal Sayılar, Asal Çarpanlara Ayırma, EBOB-EKOK konularını içeren üniteyi seçtim. Karınca kararınca birşeyler yapmaya çalıştım. İçeriğinde, hem yazıyla, hem de animasyonla seçilen konuların anlatımı, örnekler, bir adet oyun(Asal sayı oyunu) ve ayrıca muhtemelen eşi olmayan bir de örneklendirme bulunuyor. Bu örneklendirme de; girdiğiniz bir sayının animasyon biçiminde hem asal çarpanlara ayrılışını, hem de EBOBve EKOK'unun bulunuşunu izleyeceksiniz. Bu örneklendirmeyi diğerlerinden ayıran da burası. Daha önceden yapılan örneklendirmelerde, animasyonun içindeki sabit bir sayının çarpanlara ayrılışı ve EBOB-EKOK' unun bulunuşu gösterilirken burada, kendi girdiğiniz sayının, çarpanlara ayrılışını ve EBOB-EKOK'unun bulunuşunu izliyorsunuz. Amtörce hazırlanmış bu siteye göz atmak isterseniz burada.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Sayın paradoks12 öğretmenim. Nasıl olmuş bir yorumlar mısınız?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben de bi göz attım oldukça güzel olmuş. bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler. elinize sağlık

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Teşekkür ederim. Size çağrıda bulunmadım çünkü siz kağıt-kalem adamısınız benim gözümde. Aşağılamak için söylemediğimi takdir edersiniz. Teknolojiyle pek ilgilenmediğiniz izlenimini verdiniz bana. Macrolara gıcıksınız ya.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Hocam elinize sağlık gerçekten güzel olmuş. Ende sürekli TTnet Vitamini derslerde kullanırım. Öğrenme Nesnesi hazırlama yarışmasına bende katılmayı düşümdüm hep ancak siteden vakit ayırıpta hazırlayamadım. Çok güzel olmuş.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Teşekkür ediyorum öğretmenim. 2 ay uğraştım bunun için. Çok amatörce olduğunun farkındayım. Dereceye de giremedim de zaten. Dereceye girenlerle benimkinin arasında, dağlar kadar fark vardı. Ama bu konuda içimde kalan bir uhde var. Yarışma başvurusu, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün sekreterliğine yapılıyordu. Başvuruyu kendim yaptım. Dışarı çıktıktan sonra içime bir kurt düştü. Başvuru teslimi için herhangi bir belge verilmedi. Acaba yarışma jürisine teslim edildi mi diye çok merak ediyorum. Anlıycağınız takibini yapamadım. Yarışmaya katılıp katılmadığımı bile bilmiyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    hocam ellerinize sağlık, güzel olmuş, yalnız asal sayılar oyunu kısmını açamadım! bir problem mi var ben mi beceremedim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ben de açamadım öğretmenim. yüklediğimde çalışıyordu. sonra bakma fırsatım olmadı. Yeni farkettim Bir ara değiştiririm.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!