Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni

Fikir Matematik öğrenme anketi

Sayın üyeler, Matematik öğretimindeki en tartışmalı konulardan biri, Matematik öğreniminde ne kadar desteğe ihtiyaç vardır? veya şöyle diyelim.Matematik öğretiminde öğretmenin ne kadar etkisi vardır? Ya da daha sade bir dille, Matematiğin ne kadarını kendi başımıza öğrenebiliriz? İşte bu konudaki görüşünüzü yansıtabileceğiniz bir anket burada.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bunu gönderen MateamtikFm hocamızdır aslında.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Teşekkür ederim öğretmenim. Sonuçları ben de merak ediyorum ve üyelerin bu konuda ki yorumlarını da bekliyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    %90'ı...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ankette oy kullanmadın galiba. Orada, 20-40-60-80 oranları var. Sözlü yorumlarınızı burada belirtin.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ortalama bir insanın öğrenebileceği kısmı matematiğin kayda değer bir kısmı mıdır ki bunu tek başına veya bir öğretmen yardımıyla yapmak bir fark oluştursun?
    liseye kadarki matematikten bahsediyorsak bana göre çok büyük bir kısmı kaynakları karıştırarak tek başına öğrenilebilinir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Sayın gereksizyorumcu, ifadede eksiklik olduğunu, ben de biliyorum. Benim kastettiğim elbette, insanın kendine yetebilecek kadarını( gerçi bu da göreceli bir kavram) öğrenebileceği. Benim amacım, insanların, ne kadar aksini iddia etseler de, doğuştan belli bir oranda matematik zekasına sahip olduğunu insanlara anlatabilmek. Bu güne kadar, matematiğin ağır olarak görülmesinin altında yatan temel sebep,
    Matematiğin, düşünceyle ve mantıkla birebir alakalı olması, ve insanların tembellik yapıp, düşünmekten ve mantık yürütmekten kaçınması. Elbette, mantık yürütmek kolay bir şey değil. Zeki bir insan için, mantık yürütmek, gözünü açıp kapatmak kadar kolay olacaktır ama normal zekada bir insan için ise çok yorucu. Okuduğunu anlayabilen her insanın biraz çabayla, epey yol katedebileceğini düşünüyorum. Bence insan kendini zorlamalı. Kapasitesini görebilmesi için bilgilerini sınırlamamalı. Kendini tanıdığını iddia eden bir insan bile kapasitesinin farkında olmayabilir.

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    Hocam oy kullandım sitenizde üyede oldum. Eğer yeteneği varsa kendikendine öğrenme daha hızlı, yeteneği yoksa eğitilerek örenme daha hızlı. Birde şunu söylemek isterim şimdi bilginin paylaşım çağındayız, daha yaygın ve anında, yani yetenekli gençler şu anda e****e göre daha avantajlı...

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    e****e="e****e"

Grubu
    Üye
    İş
    Veli
    1980-1990 yıllarına göre diyelim bari

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!