Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

karşık bir soru

√ 4/(|X-1|)-2 hepsi kök içindedir..

ifadesini gerçel yapan kaç tane x tamsayısı vardır ?

2-)Bir tüccar aldığı 20 kasa ürünü 4 kasasını kırıyor buna göre kalan ürünlerin %20 karla satarsa tüccarın kar zarar durumu nedir ?

3-) 4 tratörün 12 günde sürdüğü tarlayı her birimin birim gücü %50 arttırılırsa 4 kaç günde bitirir?

4-) A=6! + 7!
    B= 7! + 8! olmaz üzere;
    obeb (a,b) + okek (a,b) toplamın en büyük asal çarpanı aşağıdakilerden hangisidir?

a-)5 b-)7 c-)11 d-)71 e-)101

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    soruyu biraz karışık yazmışsınız
    dışarıdaki kök nereyi kapsıyor?
    -2 pay kısmında mı? payda kısmında mı? ya da 4/(|x-1|) -2 mi daha iyi belirtin mesela parantez kullanabilirsin

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    tamam düzelticem resimle atınca bazı arkadaşların zoruna gidiyor böyle yazınca sorun çıkıyor düzeltiyorum hemen ..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı aburak71'den alıntı Mesajı göster
    tamam düzelticem resimle atınca bazı arkadaşların zoruna gidiyor böyle yazınca sorun çıkıyor düzeltiyorum hemen ..
    o arkadaşlar seni düşündüğü için uyarıyor. resimle atılan sorular zamanlar siliniyor.ve forumda o konuyla ilgili sorular arayan kişi haliyle forum dan yeterince faydalanamıyor.
    şekilli sorular dışında resim yüklemek yasak.
    sana tavsiyem bu tarz sorularda parantez kullanarak karışıklığı giderebilirsin

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    bende düzgün bir şekilde yazmaya çalıştım neyse bu arada -2 kesir çizgisinin yanında 1 soruda

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları