Grubu
    Üye
    İş
    Öğretmen

Tarama testinden çözemediğim sorular

1) x bir doğal sayı olmak üzere, 2x -1 sayısından büyük olan ardışık tek sayılar küçükten büyüğe doğru sıralandığında baştan x. sayı aşağıdakilerden hangisidir?
    A) 3x -1 B) 3x + 1 C) 4x -1 D) 4x + 1
    cevap 4x-1

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    baştan x. sayıya y diyelim. y=2x+(2x-1) olmalıdır. burdan yanıt 4x-1 bulunur. dikkat edilmesi gereken nokta bu dizinin ilk teriminin 2x+1 ve artış miktarının 2 olduğudur.

Grubu
    Üye
    İş
    Öğretmen
    A2BC dòrt basamaklı sayısının 13 ile bölùmünden kalan 7 olduğuna göre A7BC dört basamaklı sayısının 13 ile bölümünden kalan kaçtır?
    Cevap: 0

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    opeth, bayağı gururluymuş sunuz. Daha önce sizin köyde hiç teşekkür etmezler mi demiştim. Orada zoraki teşekkür etmişsiniz. o tarihten (haziran) bu yana bir teşekkürünüz bile yok. Bundan sonra teşekkür etmenizinde bir anlamı kalmadı bunları yazdıktan sonra.

Grubu
    Üye
    İş
    Öğretmen
    Fazla duygusal bir yaklaşım. Üstelik sanal ortamda paylaşımda bulunan veya yardım isteyen kişilerin karakterleri hakkında yorum yapmak ne kadar doğru olur. Ben şahsım adına zaten bana katkısı olan her kişiye minnet duymaktayım. Bunu somut bir şekilde belli etmiyor olmam bu konuda duyarsız olduğum anlamına gelmez.

Saygılarımla

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Empati yeteneğiniz hiç yok malesef.

Dışarıdasınız, her hangi bir durumdan dolayı birisinin işine (yardım etmek tamamen size bağlıyken) 15 dakika boyunca yardımcı oldunuz. VE o kişi sizin yaptığınız farkında bile olmadan işine devam etti. Sizinle konuştu ancak işiyle ilgili konuştu. 15 dakikalık yardımınızı önemsemedi bile.
    Bir kelimeyle gönlünüz almadı.

Böyle biri durumda kim olsa; adama bak, bari kısa bi teşekkür eder insan. Diye bir çok kişi bunu aklından geçirir.

İnsanın zoruna gidip gitmeyeceğini test etmek isterseniz bir test yapabiliriz. Ben 10 gün boyunca her gün benim 5 sorumu çözmenizi isteyeceğim.
    Sadece o kadar başka hiç bir şey yok. Bahsettiğim duyguyu mutlaka hissedeceksiniz.

Grubu
    Üye
    İş
    Öğretmen
    Size kolay gelsin o vakit. Sanal ortamda tartışmayı sağlıksız ve bu konuyu daha fazla uzatmayı gereksiz buluyorum. Kolay gelsin diyorum.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!