Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Mustafa Yağcı My Geometri 1

Dıştan çok sevdiğim ama içinden pekte memnun olmadığım bir kitabın incelemesini yapacağım.
    Mustafa Yağcı My Geometri 1
    Öncelikle fiziksel özelliklerinden bahsedersen
    kitap 672 sayfa. İçi tamamen renkli.Kitabın tek bir konusu var.Üçgen.
    Evet yanlış yazmadım. 672 sayfanın tamamı üçgen. Konu anlatışı tıpkı my matematik 1 gibi sizinle konuşurcasına anlatılmış.
    Şimdi sıra içi;
    Kitap müfredat dışı konularıda işliyor. Müfredatta yok diye konu ayrımı yapmıyor.Bu güzel. Çünkü aradığın her şey tek bir kitabın içinde.
    Sorular gayet güzel. kaliteli.
    Bir güzel yanı ise sorduğu soruları konuya uygun çözümünü istiyor. Geometri yapı itibari ile çok çözümlüdür.(Yanlış hatırlamıyorsan bir geometri sorusunun 81 tane çözümü yapılmış. Gerisini siz düşünün ) Ama sizden anlattığı konu ile çözmenizi istiyor. Başka yolla da çıkıyor ama onun isteğini yapın
    İlk baş bu kitapla ygs/lys çalışmayın.Bu kitap okula yardımcı veya okul sırasında konuyu iyi kavramak için yapılmış. Bu sınava girecekler için külfet olur. Çünkü 3 kitapta-ortalama her kitap 500'er sayfa- tüm geometriyi bitiriyor. Çok uzun.
    Kitabın sevmediğim hatta nefret ettiğim bir diğer sorunu ise çözümlü örnekleri az. Her konuda bazı kalıp sorular ve anların kalıp çözümleri olur. Onu çözüyor ve direk soruya boğuyor. İnsan daha fazla çözümlü örnek soru istiyor.
    Bu kitabı gönül rahatlığı ile söylüyorum hiç geometri bilmeyene çok zor gelir. Alırlarsa zorlanabilirler. Hatta bunu geometri bilmeyene önermiyorum. Geometrisi geliştirecek veya temeli sağlam kişilere öneriyorum. Çünkü üstte de bahsettim. çözümlü örnekleri çok az. Diğer verdiği örnekler ise çok kolay değil. orta düzeyde. Örnek soruya bakarak çözerseniz kolay geliyor ama bakmadan çözmekte biraz zorlar.
    Genel olarak orta düzeyde olmakla birlikte okula yardımcı bir kitap. Hatta liseye gidipte geometrimi geliştireyim diyenlerin alması gerektiğini düşünüyorum.
    Şimdiden başarılar

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Ben de tam tersi:Geometri bilmeyene öneriyorum. İspatsız öğrenilen geometrinin geometri olmayacağını düşünüyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Ben de tam tersi:Geometri bilmeyene öneriyorum. İspatsız öğrenilen geometrinin geometri olmayacağını düşünüyorum.
    ben sadece örnek çözümlerin az olması ve soruları orda düzey olduğu için önermiyorum. bu kitabı alan bir de matematik hocası olmalı veya böyle bir sitede sürekli takılmalı.

Grubu
    İş
    12. sınıf
    birey c tarzı mı yoksa ona yakın bişeymi?
    bir de ramazanda hangi saatlerde çalışmayi düşünüryorsunuz?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Ben hep gece çalışıyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı istanbuL.'den alıntı Mesajı göster
    birey c tarzı mı yoksa ona yakın bişeymi?
    bir de ramazanda hangi saatlerde çalışmayi düşünüryorsunuz?
    birey c kadar zor değil. hiç bilmeyen için zor, az bilen temeli olan için orta, geometriyi iyi bilen için kolay diye sınıflandırılabilir.
    çalışma saatim ise uyanık olduğum saatler.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Şimdi ben tüm lise konularını biliyorum..Yâni yapamadığım sorular oluyor tabii ki ama konuların temel kısımlarını,kitaplarda konu anlatımı diye geçen her şeyi biliyorum..Bu MY serisinden kitap alırsam bana katkısı ne kadar olur ? Konuları bilen birisi için bile çok faydalı olacak bir seri mi,önerir misiniz ?
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Konuları bilip bilmemenin bir önemi yok.
    Daha önemli bir nokta var:Biliyorsun da nasıl "biliyorsun"?
    Bunu kendin bilmelisin. Güzel örnekler var.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Konuları bilip bilmemenin bir önemi yok.
    Daha önemli bir nokta var:Biliyorsun da nasıl "biliyorsun"?
    Bunu kendin bilmelisin. Güzel örnekler var.
    Konuların temel mantığını kavrdım,örnek olarak türev nedir, ne işe yarar,geometrik anlamıyla verilen ifadelerin türevini almamızın ne gibi bir uyumu var hemen hemen anlamış durumdayım..Kendime yetecek kadar işte..
    Yâni demek istediğim,ben a,b,c yayınlarından türevi bitiren birisiysem bu MY bana bambaşka şeyler öğretebilir mi ?
    Bizim burada kırtasiyede yok,internette de birkaç sayfa dışında inceleyemiyorum..Kitapçı da olsa elime alır bakardım,kesinlikle al derseniz sipariş edebilirim..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Tükenir Kalem'den alıntı Mesajı göster
    Konuların temel mantığını kavrdım,örnek olarak türev nedir, ne işe yarar,geometrik anlamıyla verilen ifadelerin türevini almamızın ne gibi bir uyumu var hemen hemen anlamış durumdayım..Kendime yetecek kadar işte..
    Yâni demek istediğim,ben a,b,c yayınlarından türevi bitiren birisiysem bu MY bana bambaşka şeyler öğretebilir mi ?
    Bizim burada kırtasiyede yok,internette de birkaç sayfa dışında inceleyemiyorum..Kitapçı da olsa elime alır bakardım,kesinlikle al derseniz sipariş edebilirim..
    verdiği şey diğer konu anlatım kitaplarının biraz üstünde bilgiler. diğer kitapların dikkat etmediği ama bu kitaplarda dikkat edilen şeyler. ve bazı kitaplarda yanlış olan şeyler.
    Mesela sana örnek vereyim. my matematik 1'de şöyle bir bilgi var
    Ax(BxC)≠(AxB)xC
    Bu bilgi diğer çoğu yayının kitaplarında Ax(BxC)=(AxB)xC şeklinde şeklinde veriliyor.
    Veya kalıp soruların kalıp çözümleri oluyor onları veriyor.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!