Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

İsa Güleç Sözel Mantık Kitap İncelemesi

İçimden böyle bir konu başlatmak geldi. Aldığım(veya kendine has bölümü açılırsa alınan kitapların) incelemesini yapmak istiyorum. Amaç ise kitabı alıp almamakta olanlar için bir fikir olsun.
    İlk inceleme İsa Güleç Sözel Mantık
    Bu kitap bu hafta geldi ve bu gün kafa dinlemek için 1 sayfasını çözdüm. Bulmaca ile uğraşmayı sevenler için edinilmesi gereken bir kitap.
    Kitabı sitesinden kredi kartı ile ödeme ile aldım ve her işlem e-mailime geldi. Kitap İstanbul'dan Manisaya 2-3 günde geldi. Gayet hızlı. Kitabın içinden bir adet dvd ve kod çıkıyor. Dvd'nin içindeki her sorunun çözümü var ve bir kereye mahsus kod'u kullanarak videolara ulaşabiliyorsunuz. Ben mac os x kullandığım için videolara şu anda ulaşamıyorum ama İsa Güleç'i arayıp bu işi halletmeye çalışacağım. Windows'ta ise pek açılışını beğenmedim. Çok uğraştırıcı ama ilk açtıktan sonra dvd'ye gerek kalmıyor. Videoların kurulumunu Videoların bir kısmı verdiğim sitede var. Oradan bakabilirsiniz. Ve aynı yerden kitabın tüm içeriğine ulaşabilirsiniz.Tüm sorularına ama çözümleri vermiyor . Kitabın fiziğini merak edenler için; kitabın sayfaları saman kağıdına benzer bir kağıt kullanılmış ama dolma kalemle üstüne yazdığım zaman (fazla bekletilmedi takdirde) arkaya geçmiyor. Tam saman kağıdı değil. Kitap sitesinde büyük gözüküyor ama boyutları orlatama 20*15 boyutunda. Kısaca A5 kağıt kullanılmış. Soruları ise (her gün bir sayfa çözeceğim için genelleme yapacağım) gayet güzel. Çözene kadar uğraştıran ama çözünce de inanılmaz bir rahatlama sağlıyor. Muhakeme problemlerinde sorunu olan veya sırf eğlenmek isteyen veya okuduğunu anlamayı arttırmak isteyenlerin kitabı. Kitabın içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.
    (admine not: böyle bir bölüm açılmalı. İnsanlar kitap önerisi yerine bunları okuyup bayağı bir yardım alabilirler.)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Konu üzerinden kitap hakkında fikir sormak serbest mi ? Sence bu kitap bize neler kazandırabilir,ne gibi faydası olabilir ?
    Kitap konusu açmak güzel,bilinmedik kitaplar hakkında fikir sahibi olabiliriz,geçmiş konularda bir tane daha gözüme çarpmıştı..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Tükenir Kalem'den alıntı Mesajı göster
    Konu üzerinden kitap hakkında fikir sormak serbest mi ? Sence bu kitap bize neler kazandırabilir,ne gibi faydası olabilir ?
    Kitap konusu açmak güzel,bilinmedik kitaplar hakkında fikir sahibi olabiliriz,geçmiş konularda bir tane daha gözüme çarpmıştı..
    2013'ün matematik sorularına bakarsak çok gerekli ya.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Tüm sorular serbest.
    kitap üzerinde kpss vs yazmasına rağmen biraz kafa açalıştırmaya yönelik. Okuduğunu anlamayı arttırır ve zihin geliştirir. Bir soruyu okuyup ta 1 cümle veya 1 vürgüle dikkat etmediğin takdirte soru uğraştırır. Bir de bu kitabın tüm soruları kafadan çözmek zor. sürekli yazarak çözülmesi gereken bir soru.
    özellikle problem sorularında denklem kurmasında yardımcı olabilir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Gerçi bu sene Ösym çürüttü bu tezimizi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    Tüm sorular serbest.
    kitap üzerinde kpss vs yazmasına rağmen biraz kafa açalıştırmaya yönelik. Okuduğunu anlamayı arttırır ve zihin geliştirir. Bir soruyu okuyup ta 1 cümle veya 1 vürgüle dikkat etmediğin takdirte soru uğraştırır. Bir de bu kitabın tüm soruları kafadan çözmek zor. sürekli yazarak çözülmesi gereken bir soru.
    özellikle problem sorularında denklem kurmasında yardımcı olabilir.
    Bu kitaptaki soruları zihinden çözmeyi başarırsak,faydası en fazla dereceye ulaşır demek ki..Ama yapabilir miyiz ki ?
    Yarın sorulara bir bakayım,ilk sorulara baktım ama zihinden çözülecek cinsten değil gibi,bir süre sonra işler karışacaktır..

Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    2013'ün matematik sorularına bakarsak çok gerekli ya.
    Kitap biraz daha fazla zorlamış gibi,ama o konuda geliştirir insanı haklısın..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Bu kitaptaki soruları zihinden çözmeyi başarırsak,faydası en fazla dereceye ulaşır demek ki..Ama yapabilir miyiz ki ?
    Yarın sorulara bir bakayım,ilk sorulara baktım ama zihinden çözülecek cinsten değil gibi,bir süre sonra işler karışacaktır..
    sorunun yarısına kadar kısmını çözsen yeter de artar. Soruları gayet güzel.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Şu cemaatin okullarının sınavlarına da bakın arkadaşlar.(Coşku filan onlarındı galiba)
    Onların ilkokul sınavlarında da çok güzel sorular var.(Düşündürücü)

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!