Grubu
    Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

Veli toplantısı öğrenci bilgi formu-1

Veli toplantısı öğrenci bilgi formu-1
    Veli toplantısı öğrenci bilgi formu-1 programı
    1)Veli toplantısı öğrenci bilgi formu-1 programını yeni açılan bir klasör içine kopyalayıp yapıştır.
    2)Öğrenci resimlerini aynı klasör içine kopyala.
    3) Veli toplantısı öğrenci bilgi formu-1 tıklayıp aç.
    4)Benim kaydettiğim isimlerin silinmesi lazım. Bir öğrencinin üzerine fare ile gel ve tıkla. Düzelt tuşunu tıkla. Sil tıkla. Öğrenci ismi silindi. Diğer isimleri de bu şekilde sil.
    5)Öğrenci kaydetmek için ise yeni tuşuna tıkla. Öğrenci bilgilerini yaz. Burada en ilginç olan öğretmen düşünceleridir. Veli toplantılarında çok işimize yarayacaktır. Ben kullanıyorum. Çök da güzel oluyor. Laptop ta öğrenci bilgilerini açıyorum. Bu program vasıtası ile öğrenci hakkında çok da kolay yorum yapıyorum. Kaydet tıkladığımızda excele bu bilgileri kaydeder.
    6)Bu öğrencinin resmini almak için ismi üzerine tıkla.
    7) “Buraya tıklayarak resim ekleyebilirsiniz… “ tuşuna tıkla. Resmin olduğu kendi klasörümüzün yolunu göster. Tamam tıkla. Resim eklendi. Resim ekleme işlemi bütün öğrencilerin bilgilerini girdikten sonra da eklenir. Öğrencinin ismi tıklanır. “Buraya tıklayarak resim ekleyebilirsiniz… “ tuşuna tıkla. Her öğrenci için bunu yapmalısınız.
    8)Hangi öğrencinin ismini tıklarsanız o öğrencinin bilgileri gelir.
    9)Öğrenci çok sayıda ise “filtre ederek isim arayın” listboxunun içine ismi yazarak çağırabilirsiniz.
    10)ORTALAMA 1 birinci dönemin ortalamasına kalır.Proje notu 1.dönem verilmiş ise ortalamaya katılır.Verilmemiş ise boş bırakılır.
    11)ORTALMA 2 ikinci dönemin ortalamasına kalır.Proje notu 2.dönem verilmiş ise ortalamaya katılır.Verilmemiş ise boş bırakılır.Ortalama alınır.
    12)Genel ortalama tıklanırsa 1.dönem ile 2.dönemin ortalamasını alır.
    13)Programa bilgi girecek olanlar önce düzelte tıklayıp kayıtlı öğrencileri sil tıklayıp silsinler.Yoksa hata verebilir.Kayıtlı öğrenci silme işlemi bittikten sonra yeni tuşuna tıklayarak öğrenci bilgilerini girerek ve kaydet tuşuna tıklayın.Yeniden öğrenci gireceksek yeni tuşuna tıklayıp yapmalıyız.

Programı indir
    İndirmek için gideceğiniz sayfada sağ tarafta "Karşıdan Yükle" linkine tıklayınız

İçi boş program.Yeni tuşuna tıklayıp öğrenci kaydı girebilirsiniz.

Veli toplantısı öğrenci bilgi formu-internet.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Elinize sağlık hocam. Hocam bu programı açtığımda resimdeki gibi görünmüyor. Office 2003 var bende ondan mı ki?

Grubu
    Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    OFİS 2010 ile açıyor.2003 hiç denemedim.

Grubu
    Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    ofis 2010 ile ofis 2003 bir arada yüklenebilir.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Yükselteyim o zaman. Program çok güzel görünüyor.

Grubu
    Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bu programı özelikle veli toplantıları için oluşturdum.Veli toplantısında laptopu açıp bu programda yazdığım bilgilere göre veliyi bilgilendiriyorum.Özellikle Öğretmen düşünceleri önemli olmaktadır. İlköğretim ve lise öğretmenleri kullanabilir.Resimler ve bu program aynı klasör içinde olmalıdır.Yeni öğrenci girmek için yeni tuşuna basmalı,bilgi girildikten sonra kaydetmelidir.Bilgi düzeltilecekse,veya yazılı notları yazılacaksa düzelt tuşuna basılmalı ve bilgi girildikten sonra kaydetmelidir.

Grubu
    Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Yükselteyim o zaman. Program çok güzel görünüyor.
    Öğretmenim programı çalıştırabildiniz mi?

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!