.9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler

Arama: Arama işlemi Toplam 0,00 Saniye sürmüştür.

1. II. Derece denklem

x²−(k+1)x+k=0 denkleminin kökleri |x1|=|x2| koşulunu sağlayan k sayılarının toplamı nedir ? Ben bu soruda kökler için 3 durum olarak düşündüm...

.9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, Çözümlü İkinci Dereceden Denklemler, Denklemlerin Kökleri, Denklemlerin Kökleriyle İlgili Sorular, ikinci dereceden denklemlerin kökleri
    Son mesaj : 12 Şub 2011 00:11
    Son yazan duygu95  son yazılan yorumu göster
  2. Son mesaj : 12 Nis 2011 17:29
    Son yazan loststudent  son yazılan yorumu göster
  3. [Ziyaretçi] sayı problemi

Bir işvern 144 tane hediyeyi çalışanlarına eşit sayıda dağıtacaktır . çalışanlardan dört tanesi hediye almaktan vazgeçtiklerinden kişi başına düşen...

.9. sınıf Çözümlü Sayı Problemleri, .9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, Denklem Kurma Problemleri
    Son mesaj : 04 Şub 2011 15:54
    Son yazan Admin  son yazılan yorumu göster
  4. tüm problem sorularım

1)tamamı x ton alan bir havuzun dibindeki bir musluk saate y ton su akıtmaktadır. muslu açıldıktan z saat sonra havuzun yarısı boşaldığına göre x,y...

fatmaözlem
    2 Sayfa
    1 2
    .9. sınıf Çözümlü İşci Havuz Problemleri, .9. sınıf Çözümlü Problemler, .9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, İşci Havuz Problemleri Çözümlü Sorular
    Son mesaj : 04 Şub 2011 12:16
    Son yazan tercihvebedel  son yazılan yorumu göster
  5. ikinci derece denklemler

m x²+4x+n=0 ikinci dereceden denkleminin Ç.K={5} olduğuna göre m kaçtır? ben şu şekilde düşündüm bu ifade tam karedir cvbı öyle buldum ama...

.10. sınıf Çözümlü Denklem Soruları, .9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, Çözümlü İkinci Dereceden Denklemler, Denklemlerle İlgili Sorular
    Son mesaj : 09 Oca 2011 18:52
    Son yazan MatematikciFM  son yazılan yorumu göster
  6. ikinci derece denklem

√x- ∜x - 2 =0 denkleminin Ç.K=?

.10. sınıf İkinci Dereceden Denklem Soruları, .9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, Çözümlü İkinci Dereceden Denklemler, Denklemlerle İlgili Sorular
    Son mesaj : 07 Oca 2011 17:16
    Son yazan gereksizyorumcu  son yazılan yorumu göster
  7. 2.derece Denklemler

3 x²-2xy+p=0 x-y=-2 Sisteminin Çözüm kümesinin eleman sayısı 2 olduğuna göre p nin değerler alabileceği en geniş aralık hangisidir? ...

.9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, Çözümlü İkinci Dereceden Denklemler, Denklemlerle İlgili Sorular
    Son mesaj : 28 Ara 2010 23:06
    Son yazan paradoks12  son yazılan yorumu göster
  8. 2. derece Denklemler.

(m-3) x²-4x+2 üç terimlisinin her x gerçel sayısı için -2 den büyük olduğuna göre ,m için aşağıdakilerden hangisi doğrudur ? A)m<-2 B)m>3 C)m>4 ...

.9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, Çözümlü İkinci Dereceden Denklemler, Denklemlerle İlgili Sorular
    Son mesaj : 05 Oca 2011 23:00
    Son yazan MatematikciFM  son yazılan yorumu göster
  9. [Ziyaretçi] köklü sayılar

m −2 √m =3 ise m +m ∕ √m =? a −b =a ×b ∕11 ise a +b?

.9. sınıf İki Bilinmeyenli Denklemler, Çözümlü İkinci Dereceden Denklemler, Köklü Denklemler
    Son mesaj : 03 Oca 2011 16:24
    Son yazan gereksizyorumcu  son yazılan yorumu göster

9 adet sonuçtan 1 ile 9 sonuç arası
2008 © matematik soruları matematik konu anlatımı