.8. sınıf Harfli İfadeler Çözümlü Sorular

Arama: Arama işlemi Toplam 0,00 Saniye sürmüştür.

1. [Ziyaretçi] rasyonel cebirsel ifadelerle işlem sorusu

2ax-5a-2bx+5b∕a²-b²

.8. sınıf Cebirsel İfadeler Sourları, .8. sınıf Harfli İfadeler Çözümlü Sorular, Cebirsel ifadeler soruları, Cebirsel İfadelerle ilgili sorular
    Son mesaj : 22 Şub 2011 18:01
    Son yazan Alp  son yazılan yorumu göster
  2. Harfli İfadeler-Soru

Öncelikle,herkesin kandilini en içten dileklerimle kutlarım. x² − 4y² + 4xy − 16 =?

T__
    .8. sınıf Harfli İfadeler Çözümlü Sorular
    Son mesaj : 15 Şub 2011 02:02
    Son yazan MatematikciFM  son yazılan yorumu göster
  3. Harfli İfadeler Sorusu-3

(x/y) + (y/x )+ 1 ] : (x⁴ − xy³) / (y³ − xy²)] + (y / x²) ifadesinin sadeleştirilmiş biçimi nedir? Koyu parantezli yerleri karmaşık olmasın diye...

T__
    .8. sınıf Harfli İfadeler Çözümlü Sorular, .8. sınıf Özdeşlik Soruları ve Çözümleri, Harfli İfadeler ile İlgili Sorular
    Son mesaj : 06 Şub 2011 13:46
    Son yazan T__  son yazılan yorumu göster
  4. Harfli İfadeler Sorusu-2

Arkadaşlar bu sorudaki cevabı başka bir yoldan buldum,ancak kitap ne yapmış diye baktım. Kitabın çözümünü anlayamadım.Bir bakarsanız sevinirim. ...

T__
    .8. sınıf Harfli İfadeler Çözümlü Sorular, .8. sınıf Özdeşlik Soruları ve Çözümleri, Harfli İfadeler ile İlgili Sorular
    Son mesaj : 04 Şub 2011 17:12
    Son yazan tercihvebedel  son yazılan yorumu göster
  5. Harfli İfadeler Sorusu

(ax² − ax ∕ x² − 1) × (x² + 2x + 1 ∕ ax + a) Soruda parantezler verilmemesine karşın,sorudaki ifadeler karışmasın diye ben parantez ekledim. ...

T__
    .8. sınıf Harfli İfadeler Çözümlü Sorular, Çözümlü Özdeşlik Soruları, Harfli İfadeler ile İlgili Sorular, Özdeşlik Soruları, Özdeşliklerle ilgili sorular
    Son mesaj : 03 Şub 2011 11:56
    Son yazan T__  son yazılan yorumu göster

5 adet sonuçtan 1 ile 5 sonuç arası
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları