Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer

Işığı 1 Trilyon Kat Yavaşlatırsak

İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Tebrik etmek lazım. Her zamanki gibi "bize" izlemesi düşüyor.

MKE
    MKE isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Tebrik etmek lazım. Her zamanki gibi "bize" izlemesi düşüyor.
    Kendimizi ne zaman izlettireceğiz sorusu aklıma hemen geliyor ama cevabı ile ilgili bir fikrim ne kadar düşünsem de olamıyor. Bilim yetmiyor, nasıl türev ile maksimum minimum değerler buluyoruz, bilimi de insanlığın yararına kullanacak şekilde geliştirmemiz gerekli ancak bunun ne kadar çaba gerektirdiğini görünce gözüm korkuyor açıkçası. Kaynak, kendini adamış insanlar... Çok büyük fedakarlık gerektiriyor olmalı.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Örnekler yok değil elbette. Ancak nüfusa göre oranı çok az bence.

Biz tembel bir milletiz. Karnımızı doyuracağımız yere ulaşınca her şeyi bırakıyoruz. Profesörlüğü elde edince hiç makale yayınlamamış yüzlerce prof var Türkiyede.

Öğretmenliği elde ettikten sonra alanıyla alakalı araştırma yapmayan binlerce öğretmen var.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    https://www.youtube.com/watch?v=g4sH0EsAAkM

Aklıma ilk gelen Cahit ARF hocamız.

"bizi izlemeye devam edin." TV sloganı gibi oldu
    İ∫MİM İMZADIR.

MKE
    MKE isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Örnekler yok değil elbette. Ancak nüfusa göre oranı çok az bence.

Biz tembel bir milletiz. Karnımızı doyuracağımız yere ulaşınca her şeyi bırakıyoruz. Profesörlüğü elde edince hiç makale yayınlamamış yüzlerce prof var Türkiyede.

Öğretmenliği elde ettikten sonra alanıyla alakalı araştırma yapmayan binlerce öğretmen var.
    Profesörler hakkında bir bilgim yok ama 12 yıldır okullardayım öğretmenler ile ilgili söylediğiniz çok doğru. Bence bu iş biraz da felsefe işi yani herkes ne yapıyorsa yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalışırsa gelişme çok daha kolay olur ve bu bir kültür haline gelir ama bazı öğretmenlerimiz alanında gelişmeye çabalamayı bırakalım alanına bile tam anlamıyla hakim olamayabiliyor, bazıları da olsa bile "öğretici" olamıyor anlatıp geçiyor. Ama alanına hakim, gözü ileride olan öğretmenlerimiz de çok ve dersine girme fırsatı bulduklarım oldu. Onlara her zaman daha büyük saygı duymuşumdur

Alıntı 3.141592653589'den alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=g4sH0EsAAkM

Aklıma ilk gelen Cahit ARF hocamız.

"bizi izlemeye devam edin." TV sloganı gibi oldu
    Evet aslında kendisinin o alanda iyi olduğunu düşünen herkes söylüyor bunu ben zamanında bir bilgisayar oyununda iyi olduğumu düşünüyordum, arkadaşlara "izleyin de öğrenin" dediğim çok olmuştur
    Admin hocamızın da söylediği gibi sayılı, geçen bir forumda dolaşırken "şu kanalı açın, Ali Nesin var" diye bir başlık gördüm hemen televizyona koşup ilk kez dinleme fırsatı bulduğum hocayı dinlemeye başladım. Programın sonuna doğru gelinmişti, sunucu sürekli matematiğin zor olmadığını, ondan korkmamak gerektiğini kendisine Ali Nesin'in programda benimsettiğini söylüyordu. Program bitti, zaplarken başka bir kanalda onu matris ve determinantlar konusunu anlatırken gördüm. Önce şaşırdım sonra onu öbür programda dinlemeyemediğim için burada dinlemeye karar verdim. En basitinden hoca a.c=b.c ifadesinde c'lerı sadeleştirirken bile a=b'dir yeterki c 0 olmasın diyordu, bu beni şaşırtmıştı çünkü hiç bir zaman sadeleştirme yaparken böyle bir şey düşünmedim ve hocalarımdan duymadım, paydanın 0 olmasının ifadeyi 0 yapacağını biliyordum ama güzel bir yorum diye düşündüm. Gecenin 3.30'da bana basitte olsa bir yorum kazandırdığı için memnuniyet duydum. Yani insan isterse başkalarına her şartta bir şey verebilir, bu seviyeyi yükselttiği gibi asıl konumuz olan bilimin ülkemizde gelişmesine çok yardımcı olabilir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Bende bir şey görünmüyor,neden acaba ?
    Ekleme:İnternetten kendim bulup izledim ama,aynı şey sanırım..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları