Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Popüler parçalardan

sevdiklerimizi paylaşalım mı.

Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Pek popüler sayılmaz ama güzel şarkı

Bu da bu aralar çok hoşuma giden bir şarkı.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    sevdiklerimizi paylaşalım mı.
    Bu adam şarkıyı rezil etmiş k.bakma söylemeden edemeyeceğim. orjinali bu
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bence, bir şarkıyı orjinali gibi söylemek herkesin yapacağı bir şey kendine göre yorumlamak ise ayrı bir yetenek gerektirir. Orjinal haliyle söylemek, tekrardan ibaret ama yorumlamak ayrı bir güzellik.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

Sabahları hep dinlerim ayılıyorum bu şarkıyla ya

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Heisenberg'den alıntı Mesajı göster
    Neden öyle söylüyorsun yâhu. )) Bir silindirin içerisine yerleştireceğin kürenin en büyük hacmini geometrik yol ile de bulabilirken, integral de işini görmez mi. Yöntemini farklı tutman etkinliğine keyif katıyor. Tabii örneğin tam ölçüşmediğinin ayırdındayım ancak teşbihte hatâ olmaz. Senin beni anladığını düşünüyorum yâni. Orijinalini de, ikincil yorumunu da gâyet hoş buluyorum. Aslı ile, seneler öncesinde dahi aynı hissiyâtın taşınabildiğini görebilmenin yaşattığı bir anısal haz var. Yeni yorum ise; bu hâtıranın bugün de ayakta tutulabildiğini, bunu da çağın müzikal getirilerinden nasiplenerek ifâ ettiğini ispât ediyor. Bunu basitçe dede-oğul-torun ilişkisine de benzetebiliriz. Bu, babama ve dedeme ayrı ayrı "zaman beni sizlerden farklılaştırıyor ama ben sizi hâlâ anlayabiliyorum"u dillendirmek gibi bir nev-i. Çağdaki farklılığımız, ne onları ne de beni yanlış kılıyor. Hâlâ aynı frekansta seyretmek de devinime aykırı olurdu, sanat da bu devinimden payını alıyor. Düşüncelerim bunlar. Bu arada; parçanın bitiminde tavsiye kategorisindeki parçalarda "Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim" ile rastlaştık. O da pek güzelmiş. Buna sebep sensin Heisenberg, teşekkür ederim. Hayırlı sahurlar...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Neden öyle söylüyorsun yâhu. )) Bir silindirin içerisine yerleştireceğin kürenin en büyük hacmini geometrik yol ile de bulabilirken, integral de işini görmez mi. Yöntemini farklı tutman etkinliğine keyif katıyor. Tabii örneğin tam ölçüşmediğinin ayırdındayım ancak teşbihte hatâ olmaz. Senin beni anladığını düşünüyorum yâni. Orijinalini de, ikincil yorumunu da gâyet hoş buluyorum. Aslı ile, seneler öncesinde dahi aynı hissiyâtın taşınabildiğini görebilmenin yaşattığı bir anısal haz var. Yeni yorum ise; bu hâtıranın bugün de ayakta tutulabildiğini, bunu da çağın müzikal getirilerinden nasiplenerek ifâ ettiğini ispât ediyor. Bunu basitçe dede-oğul-torun ilişkisine de benzetebiliriz. Bu, babama ve dedeme ayrı ayrı "zaman beni sizlerden farklılaştırıyor ama ben sizi hâlâ anlayabiliyorum"u dillendirmek gibi bir nev-i. Çağdaki farklılığımız, ne onları ne de beni yanlış kılıyor. Hâlâ aynı frekansta seyretmek de devinime aykırı olurdu, sanat da bu devinimden payını alıyor. Düşüncelerim bunlar. Bu arada; parçanın bitiminde tavsiye kategorisindeki parçalarda "Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim" ile rastlaştık. O da pek güzelmiş. Buna sebep sensin Heisenberg, teşekkür ederim. Hayırlı sahurlar...
    Zeki Müren candır. Tüm şarkılarını dinlemeni tavsiye ederim. Şimdiki zaman şarkıcılarının hepsindeki başlıca sorun sözlerinin bana göre duyguyu yansıtmaması ve yaşayarak söylememeleri. Dertlendiğin zaman Emre Kaya yı mi Zeki Müren i mi dinlersin adam disko müziğine çevirmiş. Barış Manço öldükten sonra Türk Müziği bitti bana göre.
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Heisenberg'den alıntı Mesajı göster
    Çok seviyorum bu şarkıyı.
    Hatırlatmış oldun , teşekkürler
    zeki mürenden iyi söyleyecek birini tanımıyorum bilhassa bu şarkıyı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları