Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    İşte bu yüzden hangi meslek sahibi olursak olalım kendimizden önce başkalarını düşünmek yani yaşamak yerine yaşatma idealine sahip olmamız lazım. Bunu yaparken de zerre miktar karşılık beklememek lazım.(Yaptıklarımıza mukabil bir teşekkür, bir tebessüm beklemek bile beklenti sayılabilir.) Bu duygu ve düşüncede yol alan insanlar var ve bunlar bize örnek teşkil ediyorlar. Biz de bu yola kendimizi adamalıyız. Okuyacağımız kitapları bu doğrultuda seçmeliyiz. Kendi değerleri sağlam olan bir kişi hangi alanda okursa okusun farklı eserlerin dikenlerini ayırıp alınması gerekeni almayı bilir. Ama kendi değerleri oturmamışsa okuduğu bir kitabın altında ezilir kalır ve en sonunda kendi değerlerine yabancılaşır.(ki bunun örneği sokakta çok).

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    9. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Pek çok kez rastlamıştım.
    Mamafih okumak mümkün olmamıştı.
    Tamamdır, teşekkür ederim cancağzım.
    Kitabın öğreticiliği de çok önemli. Bu kitap bana çok şey kattı. Matematikçilerin özellikle soluksuz okuyacağı bir kitap

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Faruk'den alıntı Mesajı göster
    İşte bu yüzden hangi meslek sahibi olursak olalım kendimizden önce başkalarını düşünmek yani yaşamak yerine yaşatma idealine sahip olmamız lazım. Bunu yaparken de zerre miktar karşılık beklememek lazım.(Yaptıklarımıza mukabil bir teşekkür, bir tebessüm beklemek bile beklenti sayılabilir.) Bu duygu ve düşüncede yol alan insanlar var ve bunlar bize örnek teşkil ediyorlar. Biz de bu yola kendimizi adamalıyız. Okuyacağımız kitapları bu doğrultuda seçmeliyiz. Kendi değerleri sağlam olan bir kişi hangi alanda okursa okusun farklı eserlerin dikenlerini ayırıp alınması gerekeni almayı bilir. Ama kendi değerleri oturmamışsa okuduğu bir kitabın altında ezilir kalır ve en sonunda kendi değerlerine yabancılaşır.(ki bunun örneği sokakta çok).
    Fevkalade doğru bir yorum...
    "Kendi değerleri sağlam olan bir kişi hangi alanda okursa okusun farklı eserlerin dikenlerini ayırıp alınması gerekeni almayı bilir." bu kısımda 'çok çok çok' haklısın.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı melody'den alıntı Mesajı göster
    Kitabın öğreticiliği de çok önemli. Bu kitap bana çok şey kattı. Matematikçilerin özellikle soluksuz okuyacağı bir kitap
    Ne anlatıyor yahu azıcık detay verseydin?
    Meraklandırdın beni şimdi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    eğer konuya önem veriyorsan Empati duyguları nasıl yansıttıklarına bakıyor klasik olacak ama Suç ve Ceza
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    *Salinger'ın bütün kitapları (4 tane var zaten)
    *Otostopçunun Galaksi Rehberi (Beşibiryerde olanı var, pahalı ama süper)
    *Gecenin Sonuna Yolculuk (Ağır kitaptır)
    *Her türlüsünden Japon gerilimi (Polisiye değil ama Halka'nın serisi çok güzel+Mişima'nın yazdığı Yaz Ortasında Ölüm)
    *Jack Kerouac - Yolda
    *A. Schopenhouer - Ölümün Anlamı
    *Henry David Thoreau - Doğal Yaşam ve Başkaldırı
    *Elias Canetti - Körleşme
    *Thomas Hardy - Çılgın Kalabalıktan Uzak
    *Max Frisch - Adım Gantenbein Olsun
    *Alexandre Dumas - Monte Kristo Kontu
    *Oscar Wilde - Dorian Gray'in Portresi
    *Victor Hugo - Bir İdam Mahkumunun Son Günü
    *James Joyce - Ulysses
    Maximme Chattam, Grange pek samimi gelmiyorlar bana, Stephen KING'i tercih ederim, uzun zaman önce gerilim tarzı romanlardan koptum zaten. Düzenleyiciler, Göz, Yeşil Yol, Sadist romanları ve Sis hikayesi çok iyidir. Chuck Palahniuk da süperdir. Ayrıca dünya klasiklerini de bitir derim. Notre Dame'ın Kamburu, Ana, Taras Bulba filan... Bunlar olmasa bile Frankenstein'ı oku mesela, harika olur. Yakın zamanda olmasa bile bu isimlerini verdiğim kitapları muhakkak okumanı öneririm.
    (Aklıma geliş sırasına göre yazdım.)

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    bence svsmumcu katrei matemi okumanı tavsiye ederim umarım okumamışsındır da ben vesile olurum okumana )
    Bizden üzüntüyü gideren ALLAH'A hamdolsun...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı ajanyumusakg'den alıntı Mesajı göster
    bence svsmumcu katrei matemi okumanı tavsiye ederim umarım okumamışsındır da ben vesile olurum okumana )
    Merak buyurdum.
    Filvaki ilgi çekici bir ismi var.
    Tam olarak konusu nedir?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Merak buyurdum.
    Filvaki ilgi çekici bir ismi var.
    Tam olarak konusu nedir?

CİNAYET Sayın Savcım... )))

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Sayın Savcım... ))) [/COLOR]
    Vuu! Sevdim bunu!

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!