Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite

Bir Kıssa Bin Hisse

DOĞRU YOLDAN AYRILMAMAK
    Aylaklıktan, başıboşluktan usanan, bunun çıkar yol olmadığını anlayıp doğru yola gelmeye karar veren mirasyedi bir adam, ülkesinin kralına çıkıp, doğruluktan ayrılmadan, dürüstçe yaşamak için kendisine bir yol göstermesini istedi Kral adama ağzına kadar dolu bir fıçı zeytinyağı verdi Bunu tek bir damla bile dökmeden şehrin bir ucundan öbür ucuna g.ötürmesini, bir damla dahi döktüğü takdirde hemen orada boynunun vurulacağını söyledi Yanına da kontrol için yalın kılıç iki gözcü verdi Adam fıçıyı kralın buyruğuna uygun şekilde, bütün gücünü, dikkat ve zekasını kullanarak bir damla bile dökmeden şehrin bir başından öbürüne g.ötürdü Sonra geri dönüp kralın huzuruna yeniden çıktı Verilen görevi eks.iksiz yerine getirdiğini söyledi Kral adama sordu:
    - Şehirde ne gördün, neye şahit oldun?
    O gün şehirde pazar kurulduğu, her yanın iğne atılsa yere düşmeyecek kadar kalabalık olduğu bir gündü Buna rağmen adam şu cevabı verdi
    - Efendimiz, ucunda can kaygısı da bulunduğundan fıçıdaki yağı dökmemek için öylesine bir dikkat içindeydim ki, bir an bile gözümü fıçıdan ayırıp çevreye bakamadım Bu nedenle ne kimseyi gördüm, ne de bir olaya şahit oldum
    Kral bu dersten sonra gönül rahatlığı ile tavsiyesini yaptı:
    - işte, yaptığın her işte, sana verilen her vazifede böyle dikkatli olur, kendini işine verirsen, Allah’ın her an seni kontrol ettiğini de aklından çıkarmazsan, hiç bir zaman doğru yoldan ayrılmazsın.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    evet katılıyorum bu yoruma ALLAH bir işte emek harcayanın emeğini boşa çıkarmaz niyet gercekten temiz niyet çok önemli...
    '' GET EVERYONE İS HAPYY ''

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Niyet her şeyin ölçüsü. İnsanlar bunun farkına varabilse keşke.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    frk mesaj kutunu sil dolmuş cevap yazamadım ok
    '' GET EVERYONE İS HAPYY ''

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları