Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Hangi yöntemle buldunuz, acaba bu sayıları?
    yanlış hatırlamıyosam burada benzeri bi soru sormuştum. neyse aşağıda bi daha yazarım sormamışsam üzerinde uğraşırız belki de özel sorulara bi konu açarız

Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    O halde neden (0,0) alabiliyoruz ?
    sırf indisi 0 dan başlatmak adına yazdım
    Hatta (0,0) iki kere çözüm

Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Arada belli bir bağıntı çıkıyor, ama bir noktadan sonra, deneme yanılmaya kalıyor iş.
    Evet bi rekürrans bağıntı yazabiliyoruz.
    her terim kendinden öncekinin 6 katının kendinden iki önceki eksiğinin 2 fazlası.(bilgisayarın faresi yine dondu ben de kapadım bu anlatım için kusura bakmayın) yanlış hatırlamıyorsam yazdığım sayıların arasında başka sayıların olmadığı da gösterilebiliniyor.yani bu koşula uyan en küçük pozitif k 2870.

şimdi yukarda bahsettiğim soruyu yazayım

3–4–5 dik kenarları arasında 1 birim fark olan bir pisagor üçgenidir. dik kenarları arasında 1 birim fark olan kaç tane pisagor üçgeni daha vardır?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    off off

Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf
    Hocam olimpiyat sorusu bu!Tabiki 9. sınıf seviyesine göre çok çok zor bir soru bence!Bizim yarışmada çıktı paylaşmak istedim!
    1kadar değersiz, 2kadar şekil, 3kadar nadir, 4 kadar kırılgan,5kadar obur, 6kadar yuvarlak, 7kadar boynu bükük, 8 kadar yamuk, 0 kadar yokedici olma!!!

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    9. Sınıf forumuna açılınca bi hocanız normal bi sınavda sordu ya da siz bi kitapta falan gördünüz diye düşünmüştüm.
    olimpiyat içinse 5 çözüm istemesi kötü bence sonuçta 3. çözüm 100 ü aşıyor,
    (2,3) ve (14,20) ikililerini deneyip buldunuz diyelim sıradaki çözümü çözüm yapmadan ya da benim gibi çok benzeri bir soruya eskiden rastlamamışsanız nasıl bulacaksınız?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ben de onun için sordum zaten, nasıl buldunuz diye. 100 den sonrası ha deyince bulunacak sayılar değil.

Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf
    Hocam acaip zaten tek bu soru boş
    1kadar değersiz, 2kadar şekil, 3kadar nadir, 4 kadar kırılgan,5kadar obur, 6kadar yuvarlak, 7kadar boynu bükük, 8 kadar yamuk, 0 kadar yokedici olma!!!

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!