Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Kümelerden..

1) A=(a,b,c,d,e) kümesinin alt kümelerinden kaç tanesinde d veya e elemanlarından en fazla biri bulunur? (24)

2) A ve B, E evrensel kümesinin birer alt kümesi ve A∩B≠boş küme olmak üzere,
    s(A∪B')=12
    s(B∪A')=10
    s[(A-B)∪(B-A)]=4 ise, (A∪B)' kümesinin eleman sayısının alabileceği en büyük değer kaçtır?

3) A kümesinin (1,2) kümesini kapsayan alt kümelerinin sayısı 32 ise, A kümesinin 4 elemanlı alt küme sayısı kaçtır?(35)

4) Matematik, Fizik ve Kimya derslerini alanların bulunduğu 50 kişilik bir sınıfta kimyadan geçen herkes matematikten de geçmiştir.Üç dersten geçenlerle hiçbir dersi geçemeyenlerin toplamı 8'dir. Yalnız 2 dersten geçenlerin sayısı, yalnız 1 dersten geçenlerin sayısının 2 katı olduğuna göre, bu sınıfta yalnız 1 dersten geçenlerin sayısı kaçtır*(14)

5) A=(x: 1≤x≤10, x€Z)
    B=(x,y : x+y<15, y€A) ise B kümesinin eleman sayısı kaçtır? (79)
    Sizleri çok seviyorum,

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    C-1

Tüm alt kümelerden ikisinin birlikte bulunduklarının sayısını çıkartalım.
    Tüm alt kümeler 32
    Birlikte bulundukları 8
    32-8=24
    Forum Kullanım Şekli ve Dikkat Edilmesi Gerekenler| Soru Sorarken Dikkat Edilecekler |
    Forumda Nasıl Konu Açılır, Soru Sorulur? | Matematiksel Semboller Nasıl Yazılır? | Nasıl Rep verilir? | Forum Kuralları

Özel Mesaj ile sorulan sorulara bakmıyorum. Sorularınızı ilgili forumda konu açarak sorunuz.
    Çözüm ile ilgili düşüncelerinizi belirtmeden sorduğunuz sorular cevaplanmayacaktır.

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen
    özel mesaj ile soru çözmüyorum, bilginize....

Nevşehir Lisesi.

mazi kalbimde bir yaradır
    beni zaman zaman ağlatır

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen

Nevşehir Lisesi.

beni zaman zaman ağlatır

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen

Nevşehir Lisesi.

beni zaman zaman ağlatır

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    C-4

Çözümü 3. çizişim, bilgisayar kapanıp duruyor bir türlü gönderemiyorum cevapları

Forum Kullanım Şekli ve Dikkat Edilmesi Gerekenler| Soru Sorarken Dikkat Edilecekler |
    Forumda Nasıl Konu Açılır, Soru Sorulur? | Matematiksel Semboller Nasıl Yazılır? | Nasıl Rep verilir? | Forum Kuralları

Özel Mesaj ile sorulan sorulara bakmıyorum. Sorularınızı ilgili forumda konu açarak sorunuz.
    Çözüm ile ilgili düşüncelerinizi belirtmeden sorduğunuz sorular cevaplanmayacaktır.

Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Bir şey sormak istiyorum. Neden K kümesinde 0 var?

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı meltem_89 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey sormak istiyorum. Neden K kümesinde 0 var?
    "Kimyadan geçen herkes Matematikten de geçmiştir" Denilmiş soruda, yani yalnız Kimyadan geçen öğrenci yok, bu nedenle 0 olmalıdır.

Statü
    Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Teşekkür ederim.