Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf

Trigonometri

arkadaslar ne yapsam bu trigonometriyi yapamıyorum konuyla ilgili hertürlü formülleri biliyorum izlediğim konu anlatım videolarındaki sorular çok kolay geliyor fakat soru bankasındaki sorular aşırı derecede zor geliyor ne yapmalıyım yardım edersenz çok sevinirm

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Tam olarak neyi anlıyamıyorsun?
    Geometriyle sorunun varsa bizzat trigonometrinide etkiler bu.
    Bilakis , ilk öncelikle geometrin iyi olmalı , soru kısmına gelince yavaş yavaş çöze çöze tüm sorulardaki tüyoları görmeye başlarsın.

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    geometri ile resim olarak çizilen soruları yapıyorum o değilde şu karmaşık cos sin tan cot filan yazmış zaten sorunun görüntüsü korkutuyor

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı BrKy_'den alıntı Mesajı göster
    geometri ile resim olarak çizilen soruları yapıyorum o değilde şu karmaşık cos sin tan cot filan yazmış zaten sorunun görüntüsü korkutuyor
    Onlar çok kek sorulardır ya neyini yapamıyorsun
    Belkide Trigonometriye karşı bi ön yargın var at onu sonra devam et , ayrıca gözlemlediğim kadarıyla çözemeyince çok sinirleniyorsun.
    "Üyeliğimi kapatın" bile demiştin bu yüzden.Çokta sinirlenme bu daha da yıpratır seni

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Teşekkürler, biraz öyle biriyim doğru tespitte bulunmuşsunuz Kendimi biraz geliştirdim şuan fena sayılmam 20/15 net filan yapıyorum yine şuan. Bir kaç sorum var ;

1) 0<x<∏(Pi)/2 5sinx=3cosx ise sinx.cosx=?

2)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    5sinx=3cosx
    sinx/cosx=3/5
    tanx=3/5
    üçgen çizerek sin ve cosu bulabilirsiniz artık

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    1.soruda bende öyle düşündüm ama sonrası gelmedi zaten sinus karşı / hipotenüs tü ama hipotenüste 3 adım görüyor a açısının karşısıda. Orada takıldım

2.soruyu anladım teşekkurler

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    1.soruyu cevaplayabilecek varmı? ters açılardan karşısını oradanda yöndeş açılardan en sol üst köşeyi bende buldum ama daha sonra ne yapacağız?

a) 2/√10 b) 3/√10 c)√10/4 d)√10/6

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları