Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Eee. Bu sana ders olsun. İstersen bu işi bize bırak.
    Şimdi bunu açıklamak için 4 işlemi birlikte ele almalıyız. Muhtemelen bölmenin tanımını da bilmiyorsundur. Aslında bana göre Matematikte tek işlem vardır. (Bana göre değil zaten öyle diye biliyorum. Diğer işlemler toplama üzerinden tanımlanır.)
    Toplama işlemi, ayrık iki kümenin birleşim kümesinin eleman sayısını bulmaktır. Temel işlemdir.
    Çıkarma: a dan b yi çıkarmak demek; a ile, b nin toplamaya göre tersini, toplamak demektir.(Çözümüme bir daha bak istersen)
    Çarpma: Terimleri aynı olan bir toplama işleminin kısa yoldan gösterilmesidir. (Dikkat! Aslında çarpma sadece bir gösterimdir. aynı üslü ifadeler gibi)
    Bölme : Terimleri tekrar eden bir çıkarma işleminin kısa yoldan gösterimidir. (Dikkat! Aslında bölme sadece bir gösterimdir. Yani a yı b ye bölmek demek, a dan b yi kaç defa arka arkaya çıkarabilirim demektir. Bölüm, yapılabilecek çıkarma adedidir. Hani ilkokulda sorardınız ya, 6 da 2, kaç defa vardır diye, işte o sorunun özünde de bu vardır. Yani 6 dan 2 yi kaç defa arka arkaya çıkarabilirim.
    Herhalde bu kadar açıklama yeterlidir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Hocam benim yazdığım nasıl doğru mu sizce ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Açıklamayı oku duygu95.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Onu biliyorum ama bu şekildeki ifademi nasıl değerlendirdiğinizi merak ettim

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Eee. Bu sana ders olsun. İstersen bu işi bize bırak.
    Şimdi bunu açıklamak için 4 işlemi birlikte ele almalıyız. Muhtemelen bölmenin tanımını da bilmiyorsundur. Aslında bana göre Matematikte tek işlem vardır. (Bana göre değil zaten öyle diye biliyorum. Diğer işlemler toplama üzerinden tanımlanır.)
    Toplama işlemi, ayrık iki kümenin birleşim kümesinin eleman sayısını bulmaktır. Temel işlemdir.
    Çıkarma: a dan b yi çıkarmak demek; a ile, b nin toplamaya göre tersini, toplamak demektir.(Çözümüme bir daha bak istersen)
    Çarpma: Terimleri aynı olan bir toplama işleminin kısa yoldan gösterilmesidir. (Dikkat! Aslında çarpma sadece bir gösterimdir. aynı üslü ifadeler gibi)
    Bölme : Terimleri tekrar eden bir çıkarma işleminin kısa yoldan gösterimidir. (Dikkat! Aslında bölme sadece bir gösterimdir. Yani a yı b ye bölmek demek, a dan b yi kaç defa arka arkaya çıkarabilirim demektir. Bölüm, yapılabilecek çıkarma adedidir. Hani ilkokulda sorardınız ya, 6 da 2, kaç defa vardır diye, işte o sorunun özünde de bu vardır. Yani 6 dan 2 yi kaç defa arka arkaya çıkarabilirim.
    Herhalde bu kadar açıklama yeterlidir.
    ya hocam siz niye sürekli beni rencide etme durumundasınız yaa
    veeeeeeeeeeeeeeeeeeeee FENERBAHÇE şAMpİyOn

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bir Matematik sözlüğü yazsan, Çıkarmanın tanımına bunu mu yazacaksın?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    .........

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Sen beni anlamıyor ve dinlemiyorsun. Daha doğrusu dinlemiyorsunuz. Uyarılarım öğrencilerin zihnine girmek yerine havalarda uçuştuğu sürece bir şeyler hep eksik kalacak.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    tmm hocam yaa bundan sonrra sorulara flan cvp vermicem sizden korkar oldum acaba matematikçifm hocamız ne der ne yapar ne yazar
    veeeeeeeeeeeeeeeeeeeee FENERBAHÇE şAMpİyOn

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Son yazdığım ikinizeydi duygu95 ve gizemli95

Diğer çözümlü sorular için alttaki linkleri ziyaret ediniz

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!