Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    MatematikciFm hocam, "japon öğretmen matematik " aramasıyla da sizin japon oyununuz çıkıyor ilk sırada. Başka ne çıkabilirdi ki böyle ilginç bir aramaya

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Tabiki hocam 2 yıldır hep aynı.Akşam 18-20 en yoğunj olduğu saatler hiç bir zaman değişmedi.
    Ayrıca size sitemize gelen ziyaretçilerden ilginç bir kaç örnek vereyim. googledan aramlarla sitemize gelmiş kişilerin aramlarında bazılarını seçtim. Çok ilginç aramalar var. Bu gün googledan gelen aramalardan seçtiklerim. Her satır farklı bir kişinin yaptığı arama kelimeleridir. Bunlar çok az aranmış ama çok ilginç arama tipleri
    Hocam, bu aramalar eğitim sistemimizin çöktüğünün işaretleridir aynı zamanda, değil mi?

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ömer hocam, o zaten derse girince öğrencilerin derslere olan ilgisinden de görülüyor aslında. Öğrenciler bu aramaları yaparak ödevini yapıp dersini kurtarma peşinde.
    Asıl problem öğrencilerde değil bence. Ailelerde. Şimdiye kadar siteme yada foruma girip öğrencisi için bir şeyler soran çok az veli gördüm.
    2 yıldır 10.000.000 dan fazla ziyaretçi almıştır sitem. Buna dayanarak bile böyle bir yargıya varmak yanlış olmaz sanırım.
    Herkes özel ders mi aldırıyor? Öğrenci ne yaparsa işte.
    Türkler ne kadar adetlerine, ailesine bağlı görünsede aslında çok az bir bölümü çoçukları ile yeterince ilgileniyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Dediğiniz sonuna kadar doğrudur. Toplumsal ilişkilerin, eğitim-gelir dengesinin alt üst olmasıyla beraber insanların eğitime, eğitimin gereğine olan inançları o kadar düştü ki bir şey öğretmeye kalktığınızda 'sen biliyorsun da ne oluyor' der gibiler... Derin ve üzücü konular. Hocam isterseniz silin bu yazdıklarımı, öğrencileri kötü şartlamayalım

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ne bulmayı umarak japon öğretmen matematik yazıyorlar merak ettim doğrusu. Ne arıyorlarsa karşılarına o oyun çıkıp da, çözmeye uğraşıyorlarsa bunu da kar saymaktan başka yapacak bir şey yok.

"İlim Çinde de olsa, alınız." gibi bir Hadis-i Şerif vardı. İnternetin bir yerlerinde de herhalde ilim vardır. Biz dua edelim de, bu site de o yerlerden biri olsun. Gelen kişiler buradan bir şeyler öğrenip gidiyorlarsa, buna da razı olmaktan başka çaremiz yok.
    "Arayan belasını da bulur, Mevlasını da" demişler.
    Yani bu aramaları gördükten sonra belasını da, Mevlasını da Google' dan aratırsa ona da şaşırmamak lazım her halde.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı Admin'den alıntı Mesajı göster
    Ömer hocam, o zaten derse girince öğrencilerin derslere olan ilgisinden de görülüyor aslında. Öğrenciler bu aramaları yaparak ödevini yapıp dersini kurtarma peşinde.
    Asıl problem öğrencilerde değil bence. Ailelerde. Şimdiye kadar siteme yada foruma girip öğrencisi için bir şeyler soran çok az veli gördüm.
    2 yıldır 10.000.000 dan fazla ziyaretçi almıştır sitem. Buna dayanarak bile böyle bir yargıya varmak yanlış olmaz sanırım.
    Herkes özel ders mi aldırıyor? Öğrenci ne yaparsa işte.
    Türkler ne kadar adetlerine, ailesine bağlı görünsede aslında çok az bir bölümü çoçukları ile yeterince ilgileniyor.
    hatırlarsanız size böyle bir site açsanız iyi olur önerisini yaptığımda tam da buna benzer yabancı sitelerin varlığından bahsetmiştim. oralarda genel olarak velilerin daha çok soru sorduğunu görebiliyorsunuz. gerçi o siteler böyle aktif değiller çoğu haftada bir seçip cevap yayınlıyor falan son durumlarını bilmiorum belki başka başka sistelere de geçmiş olabilirler ama velilerin grçekten bu kadar ilgisiz olması garip.

yani böyle bir hizmeti üstelik ücretsiz olarak oturduğunuz yerden alabileceksiniz ama bundan faydalanmayacaksınız. yani o kadar ki şu foumdan özel matematik kısmını çıkaralım kalan kısımdan hocalarımızın çözdüğü 10 tane soru bulurum ki isteyen gittiği okulun öğretmenler odasına girip sınav yapsın tam puan alacak grup bulamazlar. isteyen dershanesine gö.türüp çözdürsün hepsini çözebilecek bir öğretmen bulamaz. yani düşünsenize bir soru soruyorsunuz sorunuz öyle ya da böyle doğru bir şekilde çözümleniyor ve çözüm de yazılıyor, bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu

son sözüm bu hizmetin değerinin olmadığı düşüncesindeyim, okul yıllarımda çözmem gereken bir soruyu çözemediğinde kıvranan birisi olarak bunu söylüyorum, yazıyosun çözüyolar ne güzel

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!