Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Matematik Öğretmeni

grafik

y= x+1/x-1 fonksiyonunda x=1 yazarsak y=2/0 yapar, yani 2/0=+∞ olur...Ama x=1 değerinde fonksiyon hem +∞ ve -∞ gidiyor...Yalnızca +∞ gitmesi gerekmez mi? 2/0 sonucu -∞ olur mu?

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bu soruyu bir lise öğrencisi sordu,benden çözüm bekliyor...hızlı bir şekilde çözerseniz sevinirim...

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    43 Mesaj ve 16 konu açmışsınız. Diğer kişilerin sorularının sadece iki tanesine cevap vermişsiniz. Sizce biz size karşılıksız olarak neden yardımcı oluyoruz?

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    forumun bu şekilde kuralları olduğunu bilmiyordum...bundan sonra çözebildiğim soruları yanıtlarım...yeterki siz benim şimdi yazdığım soruları cevaplayın..

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bu kural değil. Soruları çözülen üyelerin kendisine sorması gereken bir soru!

"Bu insanlar bu kadar sorumu çözüyor. Bir gün bıkıp soruları mı çözmeyebilirler isterlerse. Bende destek olursam benimde sorularım özen gösterirler" türünden soruları kendilerinesormaları gerekir diye düşünüyorum.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bence her insanın aklına gelmez ,sizin söylediğiniz...Sadece özverili olmak gerektiğini belirtiyorsunuz..Mesela bir çok site var...(matematik sitesi değil,dini site) soruları cevaplıyorlar ve çoğu sizin bahsettiğiniz gibi ,bizim sorularımıza da yardımcı olun demiyorlar...ve her dini soru ek****iz çözülüyor...Siz önceden belirtseydiniz, bizim sitemiz karşılıksız değil,yardımlarınızı da bekleriz deseydiniz...Elimden geldiği kadar yardımcı olurdum...

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Ben bu siteyi ,işinde uzman kişilerin karşılıksız sorular çözdüğü bir site diye tahmin etmiştim...yanılmışım...

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bana karşılıksız olarak 10 tl gönderirmisiniz. Hesap numaramı göndereyim

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Karşılıksız olarak https://www.matematiktutkusu.com/for...-var-acil.html (fonksiyon sorularım var acil) daki soruları çözermisiniz.

Ama o soruları çözmenize karşılık olarak bundan sonra sorularınızın çözülmeyeceğini varsayın. Kabul ediyormusunuz.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı rozalin'den alıntı Mesajı göster
    Siz önceden belirtseydiniz, bizim sitemiz karşılıksız değil,yardımlarınızı da bekleriz deseydiniz...Elimden geldiği kadar yardımcı olurdum...
    Bunun site kurallarında belirtilmesi gerekmez ki. Kural da değil zaten. Biraz düşünceli olmak, halden anlamak gerekiyor. Her gün onlarca kişi soru gönderiyor, ama düzenli olarak soru cevaplayan en fazla 6-7 kişiyiz. Her gün saatlerim bu forumda öğrencilere yardımcı olmakla geçiyor. Gönüllü olarak yapıyorum bunu, kimseden bir beklentim yok. Eminim diğer arkadaşlarım da hiç bir karşılık beklemiyorlar. Az da olsa sitede düşünceli üyeler var. Kendi sorularına cevap alabildikleri için siteye katkıda bulunmak isteyen, çözebildikleri sorulara cevap yazan üyeler...

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!