Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Soru ...?

Arkadaşlar m(ATK)=? ben cevabıyla birlikte yazdım bunu şimdi bi beşgen bi altıgen vermiş biz ayırdık kenarları 36 72 diye 108 diye sonra o 108 120 açıları var 108 beşgenin 120 altıgenin iç açı toplamı sonra orası 360 a tamamlancan 1 tur döncek orası 132 oluyor tamam sonra a ve t ye 24 24 demişiz anlamadım yani anlatan olursa çok memnun olurum ..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Kusura bakma ama çorba gibi duruyor. Sorunun net hali (çözülmemiş hali) var ise onu eklerseniz daha iyi olur.
    İnternetim yok

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Üstündeki sayıları düşünme onları biz vermişiz soruda yok beşgen ve altıgen vermiş kenarlarını biliyoruz 108 beşgen, 120 altıgen burdan yapmışız bize ATK o noktayla gösterilen yeri istiyor

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Bir soru daha...?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı derin.1'den alıntı Mesajı göster
    Üstündeki sayıları düşünme onları biz vermişiz soruda yok beşgen ve altıgen vermiş kenarlarını biliyoruz 108 beşgen, 120 altıgen burdan yapmışız bize ATK o noktayla gösterilen yeri istiyor
    Paintten çizmeyi dene...

Hem resmi çiziyorsun,resmi çekip pc'ye atıyorsun,painnte düzenleyip yüklüyorsun.
    bunu yapacağına,
    resmi paintten çizip yüklemeyi denersen, hem daha anlaşılır hem de daha kolay olur.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Ya paintten çizersem çok zamanımı alır hemen çekiyorum zten yüklüyorum buraya ama zaten 1.soruda sadece beşgen ve altıgen ver ATK var onu istiyor üstünde sayı yok yani ben hocanın çözümünü yazdığım için çok karışık oldu 2.soruda ise 120 var x i istiyor

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Yapabilen varmı arkadaşlar?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    2. soruda düzgün altıgen ise cos teoreminden yapılabilir.

x²=3²+2²-2.3.2.cos120
    x²=9+4+6
    x²=19
    x=√19

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    cevap 37 kök 37 çıkıyor ya hoca b yi uzatmış c ye kdar yani
    böyle olmuş sonra pisagor uygulamış

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Kusura bakma ama hocan yanlış yapmış. Orayı uzatınca iki açı da 60 derece olur. Bu şekil düzgün altıgen değil mi?

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları